Mateusz Tokarski
Nasze pasje

MATEUSZ TOKARSKI WICEMISTRZ PUCHARU POLSKI
W WYŚCIGACH SAMOCHODOWYCH BMW is Cup

Mateusz Tokarski – uczeń klasy czwartej technikum pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich w Trzciance jest czołowym kierowcą wyścigowym serii BMW is Cup. W tym roku Mateusz zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobył tytuł Wicemistrza.

Cała społeczność ZST jest bardzo dumna z osiągnieć Mateusza. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Swoją przygodę z wyścigami na torze, Mateusz rozpoczął 2013 roku jeszcze, jako kierowca, który nie posiadał prawa jazdy. Został zwycięzcą sezonu klasyfikacji Junior w Konkursowej Jeździe Samochodem – Rallysprint. W 2014 roku w KJS – Rallysprint został Mistrzem w klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacji Junior. W tym samym roku miał testy na torze Eurospeedway Lausitz w Volkswagen Castrol Cup. 2015 rok przyniósł 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i tytuł II Wicemistrza w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski BMW is Cup.

Mateusz cały czas rozwija swoją pasję. Zawrotne prędkości, adrenalina, szybkie samochody, precyzja to jest to, co Mateusz lubi najbardziej. Mateusz jest uczniem sympatycznym, obowiązkowym, z bardzo dobra energią i z sprecyzowanymi planami na przyszłość. Marzeniem Mateusza jest wystartować na europejskich torach w SKODA Octavia Cup – międzynarodowym pucharze wyścigowym. Aby spełnić to marzenie, Mateusz poszukuje sponsorów, którzy chcieliby nawiązać z nim współpracę. Cały czas kibicujemy Mateuszowi i mamy nadzieję, że wszystkie założone cele uda mu się zrealizować.

Sukces naszego ucznia

Mateusz Tokarski uczeń klasy III technikum pojazdów samochodowych zajął 3 miejsce w Polsce w wyścigach samochodowych.