Sprawozdanie z działalności SKKT przy ZST w Trzciance
w roku szkolnym 2017/2018

 • Ognisko nad jeziorem Sarcz – wrzesień 2017
 • Rajd pielgrzymkowy do Skrzatusza – wrzesień 2017
 • Rajd rowerowy – październik 2017
 • Ognisko – październik 2017
 • Kino osiedlowe – marzec 2018
 • Rajd rowerowy – maj 2018
 • Ognisko – maj 2018

Dariusz Kolonista – Kujawski
Renata Kowalczyk

WYPRAWA SKKT.

W piątek 16 września 2011 r. młodzież ZST wraz z opiekunami otworzyła  kolejny sezon  swoich wypraw SKKT w roku szkolnym  2011/ 2012. Można było liczyć na super zabawę i moc adrenaliny - PAINTBALL Puszcza oczko…  i wszystko jasne. Cała zabawa zakończyła się pieczeniem kiełbaski przy ognisku.Oczywiście na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. Rozpoczęliśmy  więc od szkolenia dotyczącego posługiwania się sprzętem paintballowym oraz od zapoznania się z przygotowanym regulaminem, a także treścią oświadczenia. Wszystko, co działo się na polu musiało mu być podporządkowane. Potem już liczyła się tylko dobra zabawa.
Grupa podzieliła się na dwie drużyny. Drużyny otrzymały maski i ubrania ochronne. Wymyślono trzy scenariusze. Zasadą podstawową było, że dowolne trafienie eliminuje gracza w danym scenariuszu. Osoba trafiona wracała do strefy bezpiecznej i obserwowała poczynania pozostałych graczy. Przynajmniej teoretycznie, bo wszyscy wiemy, że niektórzy oszukiwali, żeby tylko móc dalej postrzelać.

 1. Pojedynek
  Każda z ekip posiadała własną bazę, której musiała bronić. Jednocześnie trzeba było zdobyć flagę, która zawieszona była na słupie na środku pola bitwy. Celem rozgrywki było zdobycie flagi. Zabawa przednia, pierwszy punkt zdobyła opiekun grupy pani R. Kowalczyk, która od razu i bez przeszkód zdobyła flagę, podczas gdy pozostali gracze obu drużyn zajęci byli bieganiem po krzakach i strzelaniem do siebie.
 2. Zdobywanie budynku
  Jedna z drużyn miała za zadanie bronić „budynku” w ruinach którego umieszczona była flaga, podczas gdy druga szturmowała budynek. Dojście do budynku na otwartej przestrzeni, gdzie jedyną osłoną były stosy ułożone z opon czy kręgów siana okazało się zbyt trudne i zabawa zakończyła się z chwilą opróżnienia przez wszystkich magazynków ;) Po uzupełnieniu amunicji  ostatnia gra to była prawdziwa….
 3. Bitwa
  Zawodnicy stanęli na przeciw siebie w odległości ok. 30m i na umówiony znak obie grupy jednocześnie zaczęły oddawać do siebie nieprzerwane salwy strzałów. Każdy próbował skryć się gdzie tylko mógł, czy to w starym żuku.. czy w pobliskich krzakach, żeby tylko nie oberwać. Prawdziwe pobojowisko.

R.K.

Pożegnanie lata.

 W piątek 23 września 2011 r. odbyła się kolejna wyprawa SKKTpod hasłem : „ Pożegnanie lata”
…uczniowie ZST z opiekunami wybrali się na wycieczkę rowerową, która odbyła się ciekawą i urokliwą leśną drogą.
Wybrano następującą trasę: Trzcianka – „Ścieżka nad Bukówką „– Smolarnia – jezioro Straduń – jezioro Logo – Trzianka.        
Piękna pogoda , malownicze krajobrazy w widokiem na jeziora , łąki i leśne polany, wszystko wywoływało uśmiech na twarzach  uczestników….

Oto kilka zdjęć, przedstawiających najpiękniejsze fragmenty Bukówki płynącej przez zalesione tereny, życzę przyjemnej fotograficznej podróży…

R.K.

Rajd rowerowy

Pradoliną Noteci.


 

Dzień Budowlańca

dzien budowlancaW roku 2017 Dzień Budowlańc aprzypadł na 25 września- Dzień obchodzony już za czasów PRL-u (przypadał na ostatnią niedzielę września)…

„w celu wyrażenia uznania przodownikom pracy, którzy w trudzie i znoju budowali Polskę Ludową. Pomimo propagandowego wydźwięku święta nie sposób nie docenić tempa, z jakim Polska – symbolicznie reprezentowana przez stolicę – podniosła się z gruzów po drugiej wojnie światowej.”

Dawniej Dzień Budowlańca kończył się oczywiście wcześniejszym fajrantem i świętowaniem (niekiedy do białego rana ;).….

Ze względu na deszczowy poniedziałek „budowlańcy” II klasy technikum świętowali Dzień Budowlańca dopiero następnego dnia: Rano odbyły się lekcje w szkole i następnie zajęcia połączone z nauką wiązania zbrojenia - w warsztacie zbrojarskim w Białej gdzie dojechaliśmy rowerami, a potem …. wcześniejszy fajrant połączony z przyjemnym zwiedzaniem okolic Trzcianki

Budowlańcy w ramach działania Szkolnego Kółka Turystyczno- Krajoznawczego zorganizowali wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych i jednocześnie opiekunem SKKT, wycieczkę rowerową nad „Dolinę Noteci” . Na trasie Trzcianka –Biała –Walkowice- Radolin- Biała- Trzcianka świętowanie swojego dnia zakończyli wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek nad rzeką Noteć, pełnym śmiechu i dobrej zabawy.

R.K.